Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

niedziela, 20 marca 2016

#1 "Skazani na ból" - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Witajcie kochani!
Ten rok jest dla mnie rokiem wielkich zmian. Po pierwsze, na jesień zaplanowana premiera mojej pierwszej książki, co za tym idzie spełniło się moje największe marzenie!  Po drugie postanowiłam skupić większą uwagę na moim książkowym blogu, dlatego tworzę go znów od zera. Okay. Nie przedłużając zapraszam was na recenzję cudownej książki, pt. "Skazani na ból" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.


   Książkę dostałam, jako prezent z okazji dnia kobiet. Muszę się wam szczerze przyznać, że na początku nie przypadła mi do gustu. Kolejna książka o miłości, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Jednak po przeczytaniu prologu i zaledwie kilku zdań z rozdziału pierwszego pokochałam ją całym sercem.

Amelia to maturzystka, którą dręczą tragiczne wspomnienia z przeszłości.
Aleks to dwudziestoletni skinhead.
Na pozór dwa różne światy, dwie różne rzeczywistości, a jednak. Ich drogi plączą się...jak się później okazuje po raz drugi w życiu.

Dzięki swojej znajomości, która przerodziła się w głębokie uczucie, oboje zdołali się czegoś nauczyć. Oboje dostając siebie, dostali to czego było im trzeba, aby być w pełni szczęśliwym.

Pomijając odmienne poglądy dwojga młodych ludzi i idące za tym sprzeczki, ich związek wydaje się być idealny. A jednak... .
Pewnego dnia na jaw wychodzą fakty o Amelii, które burzą cały świat Aleksa. Wszystko się zmienia. W końcu poukładany świat, runął niczym domek z kart. To co miało trwać wiecznie, dla Aleksa właśnie się skończyło.
Wierny swoim przekonaniom, zapomniał (a przynajmniej próbował to zrobić) to pięknej, inteligentnej, młodej kobiecie i uczuciu, które ich ze sobą połączyło.
A co z Amelią?
Amelia to silna, odważna i pewna siebie nastolatka. Nie pozwoliła, aby to co było sensem jej życia zniknęło tak szybko, jak się pojawiło.

Tęsknota sprawiła, że dwójka młodych ludzi, znów planowała wspólną przyszłość...chodź tym razem, była to już w zasadzie trójka... .

Wszystko znów zaczęło się układać, kiedy nagle nadszedł wieczór skazujący Amelię na ból.


Nie sądziłam, że jakakolwiek historia miłosna będzie potrafiła mnie tak wciągnąć. Całą książkę przeczytałam w zaledwie kilka godzin. Jej zakończenie przez trzy noce, nie dało mi spać. "Skazani na ból" to pierwsza książka, przy której na prawdę płakałam. Powieść udowadnia nam, że jeżeli w grę wchodzą uczucia nic nie jest niemożliwe. Historia, której bolesne zakończenie zmieniło moje poglądy co do miłości i uczuć. Po przeczytaniu tej książki, w moim życiu nic już nie jest takie samo. Genialna, napisana łatwym językiem, prawdziwa i nie przesiąknięta miłosnymi scenkami, niczym     z latynoskim telenoweli. Jeżeli chcesz poznać "definicję" słowa miłość ta książka jest właśnie dla Ciebie.
A teraz nastał czas na krótkie podsumowanie:
Treść: 9,5/10
Okładka (jej adekwatność do treści książki): 10/10
Ogólny "wygląd graficzny" : 10/10 - czytelna, wyraźna czcionka. Nic nie zlewa się ze sobą. Pięknie wykonana okładka.
Dla kogo: siostry, przyjaciółki, mamy, dziewczyny, cioci.
Czy polecam: jak najbardziej!
Ulubiony cytat:
"Bo byłam skazana na ból miłości, która pojawiła się na chwilę, a zabrała mi całe życie. Ale także dała mi ogrom radości, tak wielki, że niektórzy nie zaznają tego przez całą wieczność."
Ogólna punktacja: 10/10.

Wiem, że trochę krótko i może zbyt ogólnikowo, ale mam mnóstwo pracy związanych z wydaniem swojej książki i jeszcze więcej nauki. Także moi kochani do następnego posta!
~Inez

"Czasami trzeba pokochać kogoś, kto na to nie zasługuje, aby potem trafić na tę właściwą osobę."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz